Reload The Page

Ad block is installed and active.

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please support us by disabling it!
Star TV - Canlı Yayın HD

Watch Star TV live Streaming

Rating: Star TV4/5 (2 votes)

Publish: 1 year ago
Updated: 6 months ago
Click to fullscreen

 

Star TV 1989 yılında Cem Uzan ve Ahmet Özal tarafından kurulmuş, Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalıdır. Ekranlarda yayınlanan dizileri ile de oldukça çok reytinge sahip olan kanallardan bir tanesidir. Star TV dizilerini ve programlarını aynı anda kanal ile birlikte bu sayfa üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz. Avrupa'da yayın yapan Star Avrupa kanalını ise Euro Star sayfasından izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Türkiye'de bulunan vatandaşlarımız Star TV canlı olarak Türksat 4A, Tivibu, Digitürk, D-smart ve Teledünya platformalarından seyredebilirler.

Star TV, kaliteli canlı yayın ilkesini uzun yıllardır devam ettirmektedir. Bir çok kanal siyasi partilere yakınlık belirtirken Star bunların dışında kendini tutabilmeyi başarmıştır. En çok izlenen diziler arasında bu yıl Kösem Sultan beklenirken Kara Sevda, Paramparça ve Kiralık Aşk dizileri adeta fark atmıştır. Yayın akışı sayfasından ilgili programları takip edip, saat kaçta olacağını ve hangi günde olacağını bulabilirsiniz. HD yayınını ise ilerleyen günlerde sitemizde bulabilir ve internet hızınıza göre ücretsiz olarak kesintisiz izleyebileceksiniz.

Star is an Internet-based broadcast Television Network providing viewers with a FREE Over-The-Air broadcast television experience on their TV and web-connected TV devices.

With Live-TV-Channels you can watch online TV Streams - they are FREE, mobile friendly and support casting from PC, laptop or Mobile to your Chromecast. Live-TV-Channels lets you watch tv on your computer today, no Set-top-box needed, no login required.

You can live stream all of your favorite Turkey and other TV programmes in real time, which is very handy if you live overseas and don’t have access to Turkey TV. If you have Google Chromecast you can also cast our live tv streams to your TV, Live-TV-Channels today!

 

Star TV Live Streaming contains links or embeds or bypass to TV channels from 3rd party website, which are freely available on all over the internet. We are not affiliated in any way with the broadcasted Star TV nor responsible for their contents. All contents are copyright of Star TV respective owners.


Note: Star Stream is not hosted by our site, it is provided by the tv station itself. So please wait to connect to Star broadcast. Star Channel can be offline sometimes.

To watch free internet TV channels you need a player. Most computer systems come with such a player. Players can also be downloaded or updated free of charge.

To play Media channels on a Windows machine you can use Windows Media Player, on a Mac you need to install the Perian- and Flip4Mac Quicktime components.
Real channels can be played using Real Player.

On many platforms (including Windows, Mac OS and Linux) TV channels can be played using VLC or MPlayer.

For other channels, you may need to install Adobe's Flash, Microsoft's Silverlight or Apple's Quicktime.