The logo of Kanal 58

Kanal 58 live stream

About Kanal 58

Kanal 58 serves as a vital platform for the global Turkish community and offers a rich tapestry of programming that spans a wide range of interests, and provides a rich and diverse selection of captivating programs and content.

Sivas Tv 58 & Kanal 58
Açıklama

2007 yılı Haziran ayında Türksat üzerinden uydu yayınına başlayan televizyonumuz kısa sürede yayıncılık alanında ciddi atılımlar yaparak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

RTV Yayıncılık A.Ş adı altında faaliyetlerini sürdüren ve tv58 logosuyla Türksat 3/ A üzerinden yayın yapan televizyonumuz yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yoğun bir ilgiyle izlenmektedir.

D Smart tan da izlenen televizyonumuz Türkiye genelinde yoğun izlenme oranlarına sahiptir.

Tv 58 Ana haber Bülteni her gün saat :20.00’de günün gelişen olaylarını ülke ve yurt gündemini derleyerek izleyicileriyle buluşturmaktadır.

Tv58 Ana haber başarılı sunum ve görüntü zenginliği yanında gündemle ilgili ana haber canlı yayın konuklarıyla kuruluşumuzun en çok reyting alan yayın saatidir.

Televizyonumuz yayın akışı içerisinde yer alan Siyasi, Müzik eğlence , Sağlık ,Kültür , Ekonomi programları yanında yöresel ve bölgesel konuları içeren canlı yayın ve prodüksyon programları izleyicilerimizle buluşturmaktadır

Programlarımız ve canlı yayınlarımız ile Türkiye de tüm illerimize uzanan sesimiz hemen her ilden izleyicilerin katılımlarıyla Anadolu kimliğini yansıtmaktadır.

ARTIK HD FREKANSTAN YAYIN YAPIYORUZ.
Kanal 58 FREKANSLAR
FREKANS: 12685
SEMBOL RATE : 30000
FEC: 2/3
POLARİZASYON: DİKEY (V)
Web'den izlemek için;

Disclaimer: LiveTV is a completely legal platform that provides links to other websites on the Internet which allow embedded features like YouTube, Twitch, Dailymotion, and more. We do not host or upload any video or media files on our platform. LiveTV is not responsible for the legality of the content available on other linked sites. In case of any legal issues, we recommend that you contact the appropriate media file owners/hosters directly.

Review & Rating

0
There are no reviews yet
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

What do you think of it?

Please let us know how we did with your support request. All feedback is appreciated to help us improve our offering!

* This field is required.

Loading...
Report this stream as

If you believe this channel violates your intellectual property rights, please file an intellectual property infringement report. Find out more.

Shareclose